• Jasełka

• ,,Raz w wigilijną , mroźną noc”…  Takimi słowami uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarnowej w niedzielę 15 grudnia rozpoczęli przedstawienie jasełek bożonarodzeniowych połączone z inscenizacją baśni Hansa Christiana Andersena       ,,Dziewczynka z zapałkami”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły historię biednej dziewczynki sprzedającej zapałki oraz scenę  z miasta Betlejem sprzed 2000 lat. Podczas przedstawienia ujawniło się wiele aktorskich talentów, ponieważ niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli możliwość zaprezentowania takich ról. Całość przeplatana była piosenkami, kolędami i tańcem w pięknej scenerii, która dała temu spotkaniu uroczysty i nastrojowy charakter.

Na uroczystość licznie przybyli rodzice i mieszkańcy wsi Żarnowa, zaproszeni przez Radę Rodziców, która przy pomocy nauczycieli i uczniów zorganizowała kiermasz ozdób bożonarodzeniowych zakończony pysznym , słodkim poczęstunkiem.

Całą uroczystość przygotowali nauczyciele: pani Agnieszka Bożek, pani Małgorzata Pęcak, pani Violetta Zięba. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Paweł Banek.

Ozdoby na kiermasz wykonali uczniowie pod okiem rodziców oraz nauczycieli plastyki i techniki: pani Violetty Zięby i pani Bogusławy Kaniewskiej.

• Mikołajki 2019

• W naszej szkole 6 grudnia 5-6 latków odwiedził św. Mikołaj. Dzieci otrzymały prezenty i były szczęśliwe.

• Pokaz historyczny.

• W czwartek 28 listopada 2019 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna "Rekonstrukto". Pasjonaci historii zaprezentowali się w pokazie historycznym "Wrzesień 39, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita". Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w tej  niezwykłej lekcji polskiej historii.

Goście omówili i zaprezentowali sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, repliki broni, technikę wojskową, łączność, zaopatrzenie, musztrę i sprzęt bojowy. Pokaz z udziałem zgromadzonej na sali gimnastycznej publiczności dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych przedmiotów o tematyce wojskowej. Pamiątką po spotkaniu są ciekawe zdjęcia. Wiecej zdjęć w galerii.