• Konkursy w zaprzyjaźnionych szkołach

• Dnia 19 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzyżowie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny klas IV „Kubuś Puchatek”, w którym wzięło udział 3 uczniów naszej szkoły: Małgosia Ruszała, Tomek Dral i Staś Micał. Tomek Dral został laureatem, a Małgosia Ruszała finalistką tego konkursu.

W marcu odbył się też powiatowy konkurs matematyczny klas VII w SP w Dobrzechowie, w którym również wzięło udział 3 uczniów naszej VII klasy; Ala Barć, Paulina Ruszała i Szymon Moskwa. Ala Barć została finalistką tego konkursu.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 😀

• Robotyka

• 20 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz drugi w zajęciach z Robotyki organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski i Stowarzyszenie „EKOSKOP” w ramach projektu „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców”. Na zajęciach uczyli się podstaw programowania. Samodzielnie konstruowali, budowali i sterowali robotami wykonanymi ze specjalnych zestawów edukacyjnych klocków LEGO. Obejrzeli też wystawę interaktywną „Jak i dlaczego?” Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali swój pierwszy „Indeks słuchacza”. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości i z niecierpliwością czekają na kolejne.

• Wolontariat

• W ramach wolontariatu SU zorganizował akcję sprzedaży rzeczy używanych. Zebrane środki pieniężne w wysokości 300 złotych przeznaczone zostaną na potrzeby Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Wiosna w Przedszkolu cz.2

• Trzy i czterolatki powitały wiosnę nie tylko śpiewem, tańcem i paradą z kwiatami, ale postanowiły założyć wiosenny ogródek warzywny. Maluszki poznały sposoby uprawy ziemi, siewu roślin oraz wpływ różnych czynników w celu otrzymania urodzajnych plonów. Dzieci w swoim ogródku przedszkolnym posadziły fasolkę i cebulkę, a także zasiały koperek, pietruszkę, rukolę, bazylię i szczypiorek. Teraz będziemy każdego dnia pielęgnować rośliny i czekać na ich wzrost. Planujemy w najbliższym czasie przygotowywać pyszne kanapeczki, a roślinki wykorzystamy do ich dekoracji.

• Wiosna w Przedszkolu

• 21 marca dzieci z naszego przedszkola w uroczysty sposób powitały wiosnę. Świętowanie rozpoczęliśmy od wizyty u Pana Dyrektora. Dzieci wręczyły Panu Dyrektorowi pierwszy wiosenny kwiat, następnie z uśmiechem na twarzy, w barwnym pochodzie wszyscy przeszli przez miejscowość rozdając radość z nadejścia nowej pory roku.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• W dniu 21 marca 2019 w naszej szkole powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. W związku z tym Samorząd Uczniowski przygotował liczne zabawy i konkursy w których chętnie brali udział wszyscy uczniowie.

• Dzień Kobiet

• W mijającym tygodniu odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczyste przedstawienie.

• Muzeum lizaka w Jaśle

• 14 marca 2019 r. dzieci z klas 0 - IV uczestniczyły w bardzo „słodkiej”wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmyod sklepiku ze słodkościami, gdzie mogliśmy zobaczyć lizaki, różniącesię kształtem, wielkością i kolorem. Po muzeum oprowadzała nas paniprzewodnik, która opowiadała o początkach powstawania lizaków, jakwyglądała ich produkcja na przestrzeni lat oraz historii zakładu Liwocz.Dzieci miały możliwość spróbowania różnego rodzaju cukrów, a takżemogły powąchać aromaty, które są wykorzystywane do produkcjisłodyczy. Zobaczyły również maszyny stosowane w karmelarstwie.Najwięcej radości sprawiło wszystkim własnoręczne wykonanie lizaka.Przez chwilę obserwowaliśmy, jak pani przewodnik formujekarmelizowaną, gorącą masę w specjalnych rękawiczkach, a następniewszyscy próbowaliśmy stworzyć własne małe i słodkie arcydzieła. Popamiątkowych zdjęciach wróciliśmy do sklepiku, gdzie nadszedł czas nasłodkie zakupy. Ale to nie był koniec atrakcji. Następnie udaliśmy się dopizzerii, gdzie z kolei dzieciaki własnoręcznie robiły swoją pizzę zulubionymi dodatkami. Po upieczeniu w piecu nadszedł czas nakonsumpcję. Taka samodzielnie przygotowana pizza smakowaławybornie.To była udana, słodko – słona wycieczka. Z własnoręcznie zrobionymlizakiem, pizzą w brzuszku i uśmiechem na twarzy, wróciliśmy do szkoły