• „ Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas.”

•    Słowa tego wiersza były myślą przewodnią uroczystości w dniu 25 października 2019 roku, kiedy uczniowie klasy pierwszej w obecności dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów i przedszkolaków złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Żarnowej.

Do pasowania przystąpiło 7 uczniów, którzy przygotowywali się do tej uroczystości już od pierwszych dni pobytu w szkole. Podczas akademii uczniowie zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Podniosłym akcentem uroczystości był moment ślubowania oraz podpisania Aktu Ślubowania przez uczniów. Najważniejszym przeżyciem było pasowanie na ucznia, kiedy wychowawczyni dużym, czerwonym ołówkiem dotykała każdego dziecka.

Po części oficjalnej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, upominki i słodkości od kolegów z klasy drugiej, która także przygotowała część artystyczną. Końcowym momentem było wykonanie pamiątkowych zdjęć, a później spotkanie w swojej sali, gdzie czekał na pierwszoklasistów słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy.

Violetta Zięba

• „Dzień Seniora”

•  20 października w piękne słoneczne popołudnie odbył się w Domu Ludowym w Żarnowej Dzień Seniora, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Na spotkanie przybyli seniorzy- najstarsi mieszkańcy Żarnowej oraz zaproszeni goście, m.in.: radna powiatu Marta Utnicka, radna gminy Maria Siuta, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarnowej Bartłomiej Szczygieł, prezes OSP w Żarnowej  Krzysztof Piękoś, sołtys wsi Tadeusz Ruszała. Gościem specjalnym był Tadeusz Lutak- 102 letni mieszkaniec Strzyżowa.

Uroczystość otworzyła pani Genowefa Pokrywka, która powitała wszystkich przybyłych oraz złożyła życzenia głównym bohaterom spotkania. Głos zabrali również zaproszeni goście. W programie artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję wystąpili uczniowie szkoły Podstawowej w Żarnowej (klasy: II, V, VII ), którzy recytowali, śpiewali i tańczyli dla zebranych gości.

Podsumowaniem niedzielnego popołudnia był pyszny poczęstunek, przygotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Mamy nadzieję, że ta uroczystość na długo zostanie w pamięci tych, którzy w niej uczestniczyli.

• Gminny Konkurs Wiedzy o Strzyżowie.

• 27 września 2019r  czterech  uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Strzyżowie. Tegoroczna edycja zorganizowana została w SP nr2 w Strzyżowie. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na 2 pozycji .Gratulujemy!

• Akademia z okazji Dnia Nuczyciela.

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole 11 pażdziernika 2019 r odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie zaprezentowali program słowno- muzyczny, który spotkał się z entuzjastycznym odbiorem  pracowników szkoły jak również pozostałych uczniów.

• Wyjazd do Jasionki.

• 20 września 2019 roku (piątek) odbył się szkolny wyjazd uczniów z Żarnowej na Festiwal Nauki w Jasionce. Uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez grupę Heweliusze Nauki, dzięki któremu w sposób wesoły i ciekawy poznali nowe zagadnienia związane z fizyką, chemią, matematyką oraz logiką. Po wykładzie uczniowie udali się na targi technologiczno-naukowe, na których mogli poznać działanie symulatorów gier komputerowych w tzw. 3D, symulatorów lotu, sprzętu, który za pomocą koncentracji poruszał przedmiotami, a także uczestniczyli w wielu zabawach plastycznych, archeologicznych, technicznych, programistycznych itd.Oprócz zabawy i miło spędzonego czasu, każdy znalazł dla siebie coś ciekawego, co poszerzyło jego wiedzę na temat nowoczesnej technologii i nauki.