• Rekonstrukto-żywa lekcja historii

• W dniu 28 stycznia 2019 r. w naszej szkole gościła grupa „Rekonstrukto” , której członkowie przeprowadzili żywą lekcję historii. Przebrani w mundury z czasów I wojny światowej opowiadali uczniom o polskim czynie zbrojnym na przestrzeni wieków oraz okolicznościach odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Dla uczniów była to ogromna atrakcja, ponieważ nie zawsze udaje się zorganizować lekcje tego typu. Mogli dotknąć broni, przymierzyć mundury, zrobić zdjęcia itp, ale najważniejsza rzeczą był możliwość usłyszenia opowieści historycznej z ust entuzjastów dziejów ojczystych

• Dzień Babci i Dziadka

• 25 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pomimo styczniowej , chłodnej aury goście dopisali i sala gimnastyczna wypełniona była aż po brzegi. Na wstępie dyrektor szkoły przywitał zebranych gości. Następnie dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas: I, III i IV przedstawiły piękne wiersze i piosenki. Oprócz montażu słowno- muzycznego nasi goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków. Do tego repertuaru przyczyniły się również klasy III gimnazjum i VI, które przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe i raz jeszcze wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy aktorzy z przejęciem i oddaniem odgrywali swoje role, a Babcie i Dziadkowie z zadowoleniem i dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Na koniec nasi uczniowie obdarowali swoich ukochanych gości upominkami zrobionymi własnoręcznie lub przy pomocy nauczycieli. Dla przybyłych przygotowany był również poczęstunek. W zorganizowaniu uroczystości pomogli rodzice, którzy bardzo zaangażowali się w tę imprezę. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjemnej atmosferze. Do zobaczenia za rok.